Проведе се Международния фестивал "Танцуваща река"

/ Община Русе
На 14 април се проведе дванадесетото издание на Международния балетен фестивал „Танцуваща река”. Организатор на събитието беше Общински младежки дом. Тази година броя на участниците и изпълнителите наброява 19 състава от цяла България и 7 състава от Румъния, а участниците бяха 477, които изпълниха общо 141 танца.

Всички те се състезаваха в категории: солови и дуетни изпълнения - в първа, втора и трета възрастови групи, както и малки и големи групи в подготвителна, първа, втора и трета възрастови категории. Фестивала се проведе в препълнената голяма зала на Доходно здание, а фенове на съставите, аплодираха бурно изпълненията на любимците си. Компетентно жури, от изявени имена в балета и изкуството, в два състава, оцени изпълненията на участниците.

Наградите бяха раздадени от г-н Мариан Савов – актьор, режисьор и директор на ОП „Русе Арт“, г-жа Красимира Николаева – директор на Общински младежки дом – Русе, г-жа Марина Попова – солистка в балет „Арабеск” и г-жа Александра Савов – солистка в балет „Арабеск”. Големият приз на фестивала – Гран При – грабнаха балет „Мелади” от Варна за цялостното си представяне във всички възрастови категории. Подготвителна възрастова група, категория малка група Трето място – „Снежинки“ – ТС „Динамик“, гр. В. Търново Първо място – „Зелени лудории“ – ТФ „Фаворит“, гр. Шумен.

Подготвителна възрастова група- голяма група Трето място – „Обичаме нашето сиренце“ – ТС „Динамик“ – гр. Велико Търново Второ място – „Котета“ - Балет „Мелади“ – гр. Варна Второ място – „Тарантела“ – Балет „Галакси-джуниър“ – гр. Търговище Първо място – „Вещички“ – ТС „Импулс“, гр. Русе Първо място - „Кънтри“ – Балет „Галакси“ – гр. Търговище Първа възрастова група, категория соло Трето място – „Chicas asi“ – Millenium Art – Гюргево, Румъния Трето място – „Истинска“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново Второ място – „Страх“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна Второ място – „Happy“ – Youth Foundation Slatina Olt, Слатина, Румъния Първо място – „В тишината“ –Балет „Тинити“ – гр. Варна Първо място – „Wink“ – ТС „Импулс“ – гр. Русе Първа възрастова група - категория дует Трето място – „Mirror“ – ТС „Феникс“ – гр. Разград Трето място – „Лош романс“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна Второ място – „Трайбъл богини“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново.

Второ място – „Завинаги ще остана“ – Балет „Тинити“ – гр. Варна Първо място – „New York, New York“ - Youth Foundation Slatina Olt, Слатина, Румъния Първо място – „Move it“ – ТС „Импулс“ – гр. Русе Първа възрастова група - категория малка група Трето място – „Извънземни“- ТТФ „Пулс“ – гр. Разград Трето място – „Да спасим света“ – ТФ „Фаворит“ – гр. Шумен Второ място – „Мълния“ – ТФ „Феникс“ – гр. Разград Второ място – „Токсични“ – ТС „Динамик“- гр. В. Търново Първо място – „Чаено парти“ – Балет „Мелади“, гр. Варна Първо място – „Bohemian Rhapsody“ – “Tic-Tac”, Каракал, Румъния Първа възрастова група - категория голяма група Трето място – „Връщам се вкъщи“ – Балет „Мелади“, гр. Варна.

Трето място – „Russian dance“ - Youth Foundation Slatina Olt, Слатина, Румъния Второ място – „Полет“ – Балет „Галакси“, гр. Тъговище Първо място – Daddy’s dance – “Tic-Tac” – Каракал, Румъния Специални награди: Отличен дебют – „Дъга“ – ТФ „Дъга“ – гр. Русе Отличен дебют в голяма група - „Ira Dance“ – гр. Русе Отлично представяне в I-ва възр. група – “Titov Art” – Питещи, Румъния Победител в Първа възрастова група: Балет „Мелади“ – гр. Варна ТС „Импулс“ – гр. Русе Втора възрастова група, категория соло.

Трето място – „Какво е моето име“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна Трето място – „Организиран хаос“ – Балет „Тинити“, гр. Варна Второ място – „Чувствам“ – ТС „Динамик“ – гр. Велико Търново Второ място – „Елегия“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен Първо място – „Mr. Zoot Suit“ – ТС „ПМ“, гр. Варна Първо място – „Протубетранс“ – “Just 4 dance” – гр. София Втора възрастова група - категория дует Трето място – „Раздор“ – ТТФ „Пулс“ – гр. Разград Трето място – „Две“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново.

Второ място – „Снежната кралица и Герда“ – Балет „Калина“ – гр. Горна Оряховица Второ място – „Светове“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен Първо място – „Ангели“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна Първо място – „Ледено сърце“ – „Just 4 dance“ – гр. София Втора възрастова група - категория малка група Трето място – „Не съм сама“ – ТТФ „Пулс“ – гр. Разград Второ място – “Погълнати от злото” – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен Първо място – “Gold girls” - Millenium art – Гюргево, Румъния Втора възрастова група - категория голяма група Трето място – „Извинение“ – ТФ „Хатор“ – гр. Варна Трето място – „Темпо“ – Балет „Аксел“ – гр. Силистра Второ място – „Army“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен Второ място – “Jazz lounge” – “Ritmic” – Каракал, Румъния Първо място – „Rock Star“ – Youth Foundation Slatina Olt – Слатина, Румъния Първо място – „Дама Пика“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна.

Фестивал "Танцуваща река"
Община Русе

Победител във втора възрастова група е Millenium Art – Гюргево, Румъния Трета възрастова група, категория соло Трето място – “Meetou” – Балет „Мелади“ – гр. Варна Трето място – „What about us“ – Millenium Art – Гюргево, Румъния Второ място – „Това, което искам да кажа“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново Второ място – “Drama” – “Stars” – Каракал, Румъния Първо място – „Пурпурна тишина“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна Първо място - „Не съм експеримент“ – Балет „Тинити“ – гр. Варна Трета възрастова група - категория дует.

Фестивал "Танцуваща река"
Община Русе

Трето място – „Между два свята“ – ТТФ „Пулс“ – гр. Разград Трето място – „Танцувай“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен Второ място „Две“ – Балет „Калина“ – гр. Горна Оряховица Второ място – „Аз съм ти, ти си аз“ – ТС „Динамик“ – гр. В. Търново Първо място – „Черна душа“ – ТС „ПМ“ – гр. Варна Първо място – „Да се веселим“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна Трета възрастова група - категория малка група Трето място – “Fantasie” – Youth Foundation Slatina Olt – Слатина, Румъния.

Фестивал "Танцуваща река"
Община Русе

Второ място – „На тъмната страна“ – Балет „Мелади“ – гр. Варна Първо място – „Кан-Кан“ – ТС „Импулс“ – гр. Русе Трета възрастова група - категория голяма група Трето място – „Високо напрежение“ – ТФ „Emotion“ – гр. Шумен Трето място – “Red lips” – “Star Dance” – гр. Русе Второ място – “The pilots” – ТФ „Феникс“ – гр. Разград Второ място – “Индисйки танц” – Балет „Мелади“ – гр. Варна Първо място – „Indian Flavours“ – “Stars” – Каракал, Румъния Първо място – “Burlesque” – ТС „Импулс“ – гр. Русе Победител във трета възрастова група е Танцово студио „Импулс”.

Фестивал "Танцуваща река"
Община Русе

Специалните награди: Най- атрактивен състав - Youth Foundation Slatina Olt – Слатина, Румъния Най- проспериращ състав - ТФ „Emotion“ – гр. Шумен Най- добър чуждестранен състав – „Tic-Tac/Ritmic/Stars/“, Каракал, Румъния Награда на журито - ТС „Динамик“ – гр. В. Търново Специална награда на ОМД- гр. Русе - ТФ „Хатор“ – гр. Варна Награда на Община Русе – “Millenium Art” – Гюргево, Румъния ГРАН ПРИ за Дванадесети Международен Фестивал „Танцуваща река” 2018 г. – Балет „Мелади“ – гр. Варна