Локо
Локо / Локомотив
Локомотив (Русе) записа втора поредна победа от началото на сезона в Североизточната трета лига. „Железничарите“ обърнаха като гости с 2:1 „Волов“ при завръщането на шуменския тим на футболната карта на България след пауза от две години. Успехът на русенци не дойде никак лесно. Домакините бяха пределно амбицирани да се докажат пред собствена публика и в интерес на истината вложиха много старание в мача, особено през първото полувреме. Повече от 1 000 зрители на местния стадион „Панайот Волов“ станаха на крака 8-ата минута. Тогава при пряк свободен удар дебютиралият на вратата на „Локомотив“ Кристиян Николов изби топката, но тя попадна у Мартин Кръстев, който откри за шуменци с удар до самата голлиния. При тази ситуация тежка контузия получи капитанът на „железничарите“ Живко Парашкевов и се наложи да бъде заменен принудително. В 32-ата минута при скоростна атака на локомотивци Радомир Хараланов подаде на Мирослав Георгиев и той изравни за 1:1 като навърза цялата отбрана на „Волов“. До края на първата част и двата тима имаха добри ситуации за гол, но пропуснаха. Десет минути след почивката гол на Мартин Недков за Локо (Русе) бе отменен от съдията заради маркирана засада. Малко по-късно „червено-черните“ удариха и греда, а преди това близо до гола бяха Хараланов и Недков, които действаха много активно в предни позиции. В 75-ата минута отборът на „Волов“ остана с човек по-малко на терена. Янислав Андонов получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Числовото превъзходство на терена бе ясен сигнал за „железничарите“ да се вдигнат на щурм и да притиснат противника в неговата половина. Пет минути преди края Мирослав Георгиев центрира и Дениз Неджмиев се превърна в герой за своите, вкарвайки първия си гол с „червено-черния“ екип. „Не мога да съм доволен от представянето ни в този мач. Все още има да се изчистват много неща в играта ни, за да се получи необходимата стиковка, а някои играчи имат да наваксват и във физическата подготовка. Мога да поздравя домакините от Шумен за атмосферата на стадиона. Играчите им се хвърлиха здраво и съм сигурен, че играха на предела на възможностите си“, заяви след края на мача старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов. „Допуснахме гол заради грешка в нашата отбрана, при който, за съжаление, контузия получи Живко Парашкевов. Все още не мога да съм категоричен, но изглежда, че ще ни липсва известно време. Мачът в Шумен заради контузия пропусна и Мартин Иванов. Важното е, че показахме дух и намерихме сили да обърнем резултата. Сега през паузата в първенството се надявам да възстановим контузените и да изчистим играта си, защото се задават тежки мачове със „Светкавица“ и „Кубрат“, допълни още Кирилов. С победата в Шумен Локомотив (Русе) остава с пълен актив от шест точки и заема второ място във временното класиране. В следващия кръг „железничарите“ ще почиват по програма, а след това ще приемат Светкавица (Търговище) на 16 септември, неделя, от 17:00 часа на Градския стадион. Съставът на Локо (Русе) в Шумен: Кристиян Николов, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Живко Парашкевов /капитан/ (10′ – Антонио Димитров), Ивайло Иванов, Мерт Хасан (80′ – Ивайло Димитров), Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Динко Станчев, Дениз Неджмиев, Радомир Хараланов (65′ – Борислав Димитров).