Дунав Еконт грабна баскетболната титла
Дунав Еконт грабна баскетболната титла / netinfo

Женският баскетболен отбор на Дунав Еконт спечели шампионската титла на България. Русенки се наложиха в четвъртия плейофен мач срещу Лукойл Нефтохимик със 71:68. Така общия резултат от изиграните срещи стана 3:1. Трофеят, който спечелиха момичетата на Стефан Стефанов, е първи в историята на отборните спортове в Русе.

Мачът се игра в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас. Гостенките от Русе поведоха след първата четвъртина с 18:17, а на полувремето водеха с 38:34. Състезателките на Петко Маринов се съвзеха и минута преди края изоставаха с три точки - 65:68, но накрая загубиха с 68:71.

За новите шампионки най-резултатна бе Диана Найденова, която отбеляза 16 точки и записа 5 асистенции, а Христина Минкова завърши с 14 точки.За отбора на Лукойл Нефтохимик се отличи Радостина Славова с 22 точки, а Наталия Топалова добави 13 и овладя 9 борби.