/ МВР

Второ депо за наркотици е разкрито при специализирана полицейска операция, реализирана от ГДБОП на територията на област Пловдив. В хода на разследването в село Главатар на 27 февруари била извършена проверка на микробус, в който били открити десетки пакетирани в кашони и увити с полиетиленово фолио пакети. При последвалите процесуални и следствени действия било установено, че пакетите съдържат около 445 кг наркотично вещество – марихуана, подготвено за трафик през страната. Един човек е  задържан за срок до 24 часа, като съпричастен към извършваната дейност.

МВР

Припомняме, че на 25 февруари служителите на ГДБОП разкриха депо с 205 кг марихуана. В рамките на специализираните полицейски действия тогава бяха задържани трима мъже, които в последствие бяха обвинени за съучастие в придобиването и държането на наркотични вещества в особено големи размери, с цел разпространение - чл.354а ал.2 вр. чл. 20 НК.

МВР

Общото намерено и иззето количество марихуана при двете акции на антимафиотите е около 650 кг. Работата по образуваното досъдебно производство продължава под ръководство на Окръжната прокуратура в Пловдив.

МВР

Всеки момент е важен! Последвайте ни в Google News Showcase и Instagram, за да сте в крак с темите на деня

МВР