Симонета Иванова с майсторска норма по шахмат в Слънчев бряг
Симонета Иванова с майсторска норма по шахмат в Слънчев бряг / dariknews.bg

От 1 до 9 септември в курорта Слънчев бряг се проведе осмото издание на втория по големина международен "Open" турнир по класически шахмат Мемориал „Кесаровски - Станчев".

Участие  в турнира взеха общо 146 участника от 11 държави, сред които 9 гросмайстора, 19 международни майстора и 11 фиде майстора. Контролата за игра бе 90 минути плюс 30 секунди за всеки изигран ход.

В турнира участва и ученичката от МГ „Гео Милев - Плевен Симонета Иванова. С отлична игра натрупа 5,5 точки, срещу силни съперници като световния шампион за ветерани ГМ/- гросмайстор, Любен Спасов. Именития противник се спаси с реми в загубена позиция.

Симонета надигра МС - майстора на спорта Ангел Ангелов, ММ - международен майстор Арнолд Закхарниченко, ФМ - фидемайстор Ладислав Хрболка и Бар Авив от Израел. С ниво на резултат ЕЛО 2291 за турнира, плевенчанката покри и своята майсторска норма. Този резултат й отреди първото място при жените, където второто място зае първият й треньор МС Христина Илиева, а третото място остана за ММ Светла Йорданова. Победител в целия турнир стана ГМ Петър Дренчев.

Симонета беше наградена с купа, парична премия и предметни награди от директора на турнира МС Живко Жеков.

На 18 септември талантливата шахматистка пътува за Слънчев бряг, където ще вземе участие в Отборното Държавно Първенство за жени като състезател на ЦСКА София.