Плевенските шахматисти спечелиха сребърен и бронзов медал на държавния шампионат / netinfo

Бургаският отбор стана държавен отборен шампион на завършилото днес в Плевен първенство за момчета до 12 години. Отборната титла при момичетата спечелиха шахматистките от Шумен, следвани от варненския клуб "Георги Даскалов". Домакините от "Плевен ХХІ", водени от треньорката Христинка Илиева, взеха сребърните медали при момчетата и бронзовите при момичетата.

Най-оспорвана беше битката при момчетата. Първите два отбора финишираха с равни мач-точки след седемте кръга - по 6 победи и един равен мач помежду си. Допълнителните показатели отредиха първото място за бургазлии, а плевенчани останаха втори. Третото място при момчетата е за отбора на ЦСКА. В тази група участва още един плевенски клуб - "Спартак Плевен ХХІ", който зае петото място.

В първенството се включиха близо 100 деца, като момчетата се представиха с рекордните 16 отбора, а момичетата с 6.

В петък, 8 август, в курорта Боровец започват държавните отборни първенства в горната възрастова група - до 16 години. Там шахматен клуб "Плевен ХХІ" също ще се представи с два отбора - при момичетата и момчетата, съобщи председателят Пламен Маринов. Клубът е единственият от Плевен, който се представя с пълни състави и на двете държавни отборни първенства - до 12 и до 16г.