Плевенските каратеки със 7 медала от Свищов
Плевенските каратеки със 7 медала от Свищов / netinfo

1 златен, 3 сребърни и 3 бронзови медала извоюваха плевенските каратеки от "Петромакс” в Спортна зала “Свищов”, където се проведоха Национално студентско открито първенство и Национална Купа „Алеко” за мъже и жени. Проявата бе организирана от Българската Национална Федерация по Карате, а домакин бе свищовският Карате Клуб „Алеко”.

Участие взеха 15 карате клуба от страната с близо 90 състезатели. В дисциплина "кумите" при мъжете с индивидуално отлично се представиха: Маргарит Попов, който стана трети в категория над 80 кг.; Цветомир Димитров, който стана вицешампион на категория до 80кг. и съотборниците му Ивайло Петков – трети и Ивайло Диков – пети в същата категория.

При жените – дисциплина "кумите" иднивидуално се отличиха Мирослава Илиева – бронзов медал в категория до 53 кг. и Ивелина Владимирова – вицешампионка на категория до 60 кг.

При дисциплината "ката" индивидуално - Гергана Витанова затвърди за пореден път шампионската си титла. Женският отбор на "Петромекс" в "ката" стана вицешампион, а дамският отбор в "кумите" се класира пети.