Плевенски каратеки станаха четвърти на Национално първенство
Плевенски каратеки станаха четвърти на Национално първенство / netinfo

Един златен, 3 сребърни и 2 бронзови медала завоюваха най-малките каратеки от плевенския Карате Клуб "Петромакс"на провелото се в Сливен Национално първенство по карате за деца. С това клубът се класира на четвърто място в крайното комплексно класиране на първенството.

От родените 1998 год. вицешампион стана Петър Йотов в категория до 40 кг. - дисциплина кумите индивидуално. От момичетата, в същата дисциплина, но категория до 37 кг. се отличиха Габриела Горанова със сребро и Изабел Кръстева с бронз. От родените 1999 год. деца се отличиха Александър Николов и Виктория Росева. Златния медал на Карате Клуб "Петромакс" донесе шампиона Станислав Цанов, който нямаше конкуренция в група от 28 опонента - при дисциплина ката индивидуално.

В момента младите надежди се готвят за предстоящото Национално първенство за деца, младша възраст, което ще се проведе на 6 и 7 юни в Габрово.