Плевенчанка ще играе на Европейско по шах
Плевенчанка ще играе на Европейско по шах / netinfo

Симонета Иванова от плевенския шахматен клуб “Дракон” отпътува за участие в Европейското първенство заедно с детския национален отбор на България по шахмат. Това съобщават от пресцентъра на плевенския клуб.

Състезанието се провежда в град Хер­цег Но­ви в Чер­на го­ра. Симонета участва в това най-важно за годината състезание по право като национална шампионка за 2008 год. при момичетата до 12-годишна възраст. От талантливата плевенчанка се очаква престижно класиране. Симонета Иванова успя да победи на всички важни турнири своите връстнички в България.

На Шахматния фестивал в Парубице, Чехия завоюва заедно с момчетата и Световната отборна титла за ученици. Там тя стана и Вицеевропейска шампионка за жени аматьори с коефициент до 1800.