Петромакс втори на държавното по джу джицу
Петромакс втори на държавното по джу джицу / netinfo

Плевенските каратеки Калоян Киров и Ивелин Петков спечелиха шампионска титла в дуо система – юноши и девойки на държавното първенство по джу джицу за всички възрастови групи, което се проведе на 2 декември в Спортен комплекс ЦСКА в столицата. Това съобщиха за Дарик от Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” Плевен.

На същата система, само че при възрастова група мъже и жени – смесени двойки – Вицешампиони станаха Емануела Ангелова и Веселин Иванов. На файтинг системата за девойки, категория до 58 кг. Емануела Ангелова защити вицешампионска титла. Съотборничката й Габриела Александрова стана шампионка на категория над 58 кг.

При мъжете в тази система отлично представяне направиха Ивайло Петков и Ивайло Диков, които извоюваха бронзови медали в категория до 77 кг. Семпай Минков също отбеляза точка за комплексното класиране на клуба, като си извоюва вицешампионска титла на категория до 85 кг.

Плевенчани успяха да извоюват второ място за клуба на крайното комплексно класиране – след Централен Полицейски Карате Клуб София. Състезанието беше организирано от Българската Джу Джицу федерация и в него взеха участие 15 клуба с близо 100 състезатели. Днес плевенските каратеки участват в Национална Купа Супершампион – Национален Фестивал Бойни Изкуства, който се провежда в София.