Младите огнеборци от СОУХр.Ботев-Д.Дъбник отиват на националното
Младите огнеборци от СОУХр.Ботев-Д.Дъбник отиват на националното / archiv.DarikNews

На 16 май от 9:30 часа в Градската градина се проведе поредното регионално състезание на Младежките противопожарни отряди - "Млад огнеборец". В него участваха 70 деца от цялата област, чиито отбори са победители от проведените вече районни състезания.

В надпреварата се включиха Общински детски комплекс - гр.Никопол, ОУ „Максим Горки" - гр.Левски, ОУ „Васил Левски" - гр.Кнежа, ОУ „Христо Ботев" - село Милковица, общ.Гулянци, СОУ „Д-р Петър Берон", - гр.Червен бряг, Общински детски комплекс - гр.Белене и СОУ „Христо Ботев" - гр.Долни Дъбник.

Съгласно регламента, всеки отбор се състоеше от 9 души, плюс един резерва - момчета и момичета на възраст от 12 до 16 години, които се състезаваха в дисциплините „Бойно разгръщане на състезателна пътека" и „400 метра щафетно бягане с препятствия".

Комплексен победител в регионалното състезанието стана отборът на СОУ „Христо Ботев" - Долни Дъбник. Второто място в комплексното класиране завоюва отборът на Общински детски комплекс Белене, а на трето - отборът на Общински детски комплекс Никопол.

СОУ „Христо Ботев" Долни Дъбник взе първото място и в дисциплината „Бойно разгръщане на състезателна пътека", а в „400 метра щафетно бягане с препятствия", рърви стана отборът на Общински детски комплекс Белене.

Победителите в "Млад огнеборец" получиха различни спортни принадлежности, както и купа, грамоти и топки.
Отборът-победител продължава своята подготовка, за участие в предстоящото през месец юни национално състезание на младите огнеборци.

Младите огнеборци от СОУ"ХрБотев"ДДъбник отиват на националното

Състезанието се организира по инициатива на Областно управление „Пожарна безопасност и защита на населението" - Плевен и Регионалния инспекторат по образованието - Плевен, като целите му са свързани с обучението на учениците по правилата за действие и поведение при бедствия, пожари и извънредни ситуации.