„Български градски серии 2015 излъчи най-добрите участници
„Български градски серии 2015 излъчи най-добрите участници / dariknews.archive

На 30-ти май Плевен беше домакин на финалния рунд на „Български градски серии 2015".
Това беше първото подобно събитие в Плевен, което предизвика голям интерес сред състезателите и жителите на града.

Атрактивното трасе се оказа подходящо за спускачите в градски условия, сред които битката беше за директно участие в кръг от Световните градски серии на 19-ти юни в Братислава.
Състезанието протече в два основни етапа - квалификации за определяне на стартовата позиция и финали.

Български градски серии 2015" излъчи найдобрите участници

Колоездачното шоу събра стотици любопитни граждани в съботния ден като надпреварата започна от Панорама „Плевенска Епопея-1877 г." през Скобелев парк и финишира пред Художествена галерия „Илия Бешков".

В надпреварата се включиха и няколко състезатели от Плевен със сериозна заявка за успех, сред които Боби Крумов и братята Мартин и Виктор Ненчеви.

Почетната титла отиде при Иван Колев, който финишира с минимална разлика пред плевенчанина Боби Крумов, а третото място остана за Росен Ковачев. В мастер-класа първи стана Виктор Рангелов, при децата - Иван Борисов, а в класа hardtail призът отиде при Никола Христов.

При дамите първото място взе Йоанна Великова, а след нея се класираха Виктория Генова и Полина Петрова.

Наградите на победителите бяха връчени от съветника на спортния министър - Цветан Антов и главния експерт по спорта в Община Плевен - Таня Митранова.

Състезанието се проведе с подкрепата на Община Плевен.