2 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал за “Петромакс” от първенство по джу джицу / archiv.DarikNews

На 19-ти Ноември 2011 год. в спортна зала „Младост" град Димитровград, се проведе Държавно първенство по джу джицу за деца, старша възраст, юноши и младежи.

Първенството бе част от редовния годишен календра на организаторите -  Българската Национална Джу Джицу Федерация. Президентът на федерацията - г-н Томо Борисов откри първенството и приветства близо 100-те състезатели от различни джу джицу клубове от страната.

Клуб Бойни Изкуства „Петромакс" - Плевен направиха отлично представяне и при това бойно изкуство. Представителите на Плевенската школа се прибраха с 2 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал от първенството. Отлично представяне направиха:

При система файтинг:

• - в категория до 57 кг. /деца, старша възраст/ - на 3-то място се класира Изабел Кръстева.
  • - Съотборничката й Ивет Горанова стана шампион на категория до 44кг. /деца, младша възраст/.
  • - Емили Хинкинска - възпитаничка на Спортно Училище „Г. Бенковски" град Плевен - спорт Карате - стана Шампион в категория над 70 кг. /юноши/
  • - Антон Митков стана вицешампион в категория над 81 кг. /юноши/
  • - Християн Цветков - сребърен медалист в категория до 34 кг. /деца, старша възраст/
  • - Велиян Гергицов - вицешампион в категория до 66 кг. /юноши/

При ДУО система:

При старша възраст отлично представяне направи двойката - Изабел Кръстева и Габриела Горанова. Момичетата демонстрираха отлични знания и техники, поради което станаха носителки на сребърни медали и вицешампионски титли.

Добро представяне направиха още Никола Гроздев и Георги Ценов.