Полицейски служители от Първо РУ – Перник задържаха младеж, който се опита да избяга от проверка с електрическа тротинетка, като създаде сериозна опасност за движението в града.
Инцидентът е станал около 14:45 ч. вчера на ул. „Захари Зограф“ в квартал „Калкас“. Униформените опитали да спрат младежа, който управлявал индивидуално електрическо превозно средство без защитна каска. При вида им той направил рязък обратен завой и побягнал с висока скорост към кв. „Хумни дол“.
Майка и дете бяха блъснати от тротинетка в Бургас (ВИДЕО)
Полицейският автопатрул го последвал със светлинен и звуков сигнал, но младежът продължил бягството си по ул. „Софийско шосе“, където нарушил множество правила за движение. Той карал в насрещното платно, по тротоари и дори по средата на пътното платно, като създавал сериозна опасност за себе си и останалите участници в движението.
След предприети заградителни действия младежът бил спрян и задържан на ул. „Зюмбюл“. Съставени са му четири акта по Закона за движение по пътищата – за управление без каска, неподчинение на полицейски орган, каране в насрещното движение и по тротоари, както и за опасно криволичене по пътното платно.
Тротинетката е иззета, а младежът е предаден на родителите му. Предстои да бъдат предприети възпитателни мерки от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.