Пожарникарите от Кърджали най-добри
Пожарникарите от Кърджали най-добри / netinfo

Огнеборците от РС "Пожарна безопасност и спасяване" станаха областни първенци в проведеното състезание по пожароприложен спорт между отбори от шестте районни служби. Те премериха майсторството си в четири дисциплини - 100-метрова пътека с препятствия, изкачване на щурмова стълба, щафета 4х100 метра с препятствия и бойно разгръщане от мотопомпа. Най-много точки събра отборът от службата в Кърджали, на второ място остана тимът от Подкова, а трети - огнеборците от Джебел. Купа, флагче и грамота бяха връчени на победителите, а на заелите второ и трето място - плакет, флагче и грамота.

В индивидуалното класиране отново доминираха представителите на Кърджали, които спечелиха първите три места. Със златен медал се окичи Ангел Колев, среброто отиде при Андрей Марангозов, а бронзът при Валентин Радославов. Специална награда за дългогодишно участие и добри резултати бе връчена на Милко Узунов от службата в Подкова.

Сборен отбор от най-добре представилите се ще се състезава на републиканския преглед в Пловдив през месец юни.