Зендер спечели най- трудната си победа в Тайм Атак
Зендер спечели най- трудната си победа в Тайм Атак / Личен архив

Кюстендилският пилот Васил Тодоров- Зендер спечели най- трудната си победа в автомобилната надпревара Тайм Атак, във втория кръг, във Видин, на специалната писта в парк "Нора Пизанти". Състезателят на АСК "Диамо" даде най- добро време, с неговата "Опел Астра" в клас М2 / до 2 000 кубика/, след много технически проблеми с автомобила.

netinfo

Зендер завърши 3- ти в генералното класиране за "Купата на кмета" на Видин. Трофей спечели Владимир Василев, който постави и нов рекорд в състезанието. Кюстендилецът е трети и в клас М3.

netinfo

След най- добро време на тренировките в събота, Зендер чупи картер в края им и се налага подмяна и на маслото. "В неделя излетях от пътя на първия завой, нещо отново се счупи, но продължих и благодарение на голямата си преднина пред конкурентите, завърших първи в класа и трети н генералното класиране. Благодаря за помощта на Кирил Величков и Явор Велинов, както и на съпругата ми Виктория Тодорова, без тях нямаше да се справя, в това най- проблемно състезание", каза пред Дарик Васил Тодоров.

netinfo

Другият кюстендилец , който участва във втория кръг на Тайм Атак във Видин, Ясен Николов с "Хонда Сивик" също имаше технически проблеми, които му попречиха да спечели първото място в клас М1. Той се класира 2- ри.

netinfo

Пистата в парк "Нора Пизанти" бе предизвикателство за 36 пилоти от страната. Следващият кръг е в края на юли на ново трасе, пистата на Супер мото и пистови мотори в Долна Митрополия.