Юношите на Велбъжд си тръгнаха с ценна точка от Враца
Юношите на Велбъжд си тръгнаха с ценна точка от Враца / Влади Владимиров

Важна точка спечелиха юношите старша възраст на ФК „Велбъжд” при гостуването си на пряк конкурент за оставане в Елитната група U 19, „Ботев”- Враца. Двубоят завърши 1:1. Домакините поведоха през първата част, със статично положение, при единствения си удар във вратата на кюстендилци. Милен Христов изравни през втората част, а след това Анатоли Иванов уцели гредата. Пропуск от чисто голове положение направи Николай Йорданов.

„Първото полувреме почти го проспахме. През втората част можеше и да стигнем до победата, но сме доволни от спечелената точка”, каза за Дарик треньорът Юлиян Кръстев.

Следващият съперник на „Велбъжд”, „Чавдар”- Етрополе завърши 2:2 с последния в класирането „Локомотив”- София. „Славия” разгроми „Любимец” с 8:0, а „Ботев” надигра „Видима” с 4:1. „Пирин 2001” отстъпи на „Черноморец” с 0:1. Днес е дербито „Левски”- ЦСКА и двубоят между лидерът „Литекс” и „Спартак”- Варна.

Кюстендилският „Велбъжд” се изкачи до 11- та позиция с 16 точки, колкото има и 17- тия „Спартак”- Варна, който е с мач по- малко. Следват: „Ботев”- Враца с 14 т., „Любимец”- 13 и „Локомотив”- София- 11 т.

На три точки пред „Велбъжд” е отборът на „Видима”, а „Чавдар”- Етрополе е с 21 точки.