Волейболистките на Велбъжд, момичета до 15 г. останаха на победа от отличията
Волейболистките на Велбъжд, момичета до 15 г. останаха на победа от отличията / Влади Владимиров, архив

Волейболистките на "Велбъжд", момичета до 15 години не успяха да се класират за полуфиналите и да се борят за медалите в държавното първенство. Отборът от Кюстендил, воден от Йорданка Василева остана на победа от целта.

В група "А" на финалите, "Велбъжд" стартира с две победи- над "Тунджа"- Ямбол с 3:1 и над "Казанлък" с 3:2, след като губеше с 0:2 гейма. Последва загуба от "Звезди"- София с 1:3 гейма и успех над "Славия" с 3:0. В решаващ двубой за второто място в групата и полуфиналите, кюстендилки отстъпиха с 1:3 на "Пирин"- Разлог.

Така от групата за финалната четворка се класираха "Звезди" и "Казанлък", където техни съперници бяха ЦСКА и "Марица". Червените надиграха "Звезди" с 3:0, а "Марица" разби "Казанлък" със същия резултат. Мачът за титлата при момичетата до 15 години е днес.