Виолета Симеонова е шампион на България по борба
Виолета Симеонова е шампион на България по борба / БФБ, архив

Пет медала спечели женският отбор на клуб „Васил и Георги Илиеви" от Държавния личен шампионат в София. Шампион на България стана Виолета Симеонова, в новата категория- до 53 кг. Тя победи на финала, по категоричен начин с туш Пепа Димитрова от НСА.

Галя Аначкова завоюва сребърен медал в категория до 55 кг., като отстъпи във финалната схватка на бившата си съотборничка Евелина Николова. Николова е Спортист на годината за НСА през 2013 година, тя е носител и на приза „Спортист №1 на Кюстендил".
Бронзови медали спечелиха Нели Шомева- 58 кг., Мирослава Велинова и Ани Димитрова- в категория 69 кг.
Главният треньор на клуба Валери Райчев изрази задоволство от представянето на мъжете и жените на републиканските първенства. Той и колегите му подготвят в момента кадетите за Държавното лично първенство, което е тази събота и неделя във Враца. Група от 13- 14 борци от Кюстендил тръгва за шампионата в петък.
Виолета Симеонова, Милослав Методиев и Михаил Павлов ще участват най- вероятно на международен турнир в Турция, до края на месеца.