Вилхем Вилхемов е шампион за КК Дарис
Вилхем Вилхемов е шампион за КК Дарис / netinfo

Каратеките на "Дарис"- Кюстендил, водени от треньорът Борислав Иванов спечелиха 3 златни / единият по- късно бе отнет ! /, 2 сребърни и 2 бронзови медала от Републиканското първенство в Албена. В него участваха 320 състезатели от 28 клуба от страната.
Вилхем Вилхемов завоюва две шампионски титли, като стана победител на ката, при родените 2003 година и на кумите, в категория +40 кг. Той добави към колекцията си и бронзов медал от отборната надпревара на ката, заедно със съотборниците си Бойко Парлапански и Иван Иванов.
Иванов заслужи безапелационно златния медал на кумите, в категория до 35 кг, при 12- годишните. Отличието му бе отнето обаче след края на състезанието, заради техническа грешка, свързана с възрастта на състезателя. Иван Иванов е балкански шампион от миналата година, като спечели единствения медал за България в мъжкото направление на каратето.
Джулия Сотирова спечели сребърен медал при жените, до 55 кг. Сребро и за Никола Александров при родените 2003 година, категория до 30 кг. Рейхан Рюстемов добави бронзов медал към актива на "Дарис", като се класира трети в категория до 45 кг, при 14- годишните.