Веселин Димитров и Пламен Кирилов- шампиони от Мемориал Светослав Иванов
Веселин Димитров и Пламен Кирилов- шампиони от Мемориал Светослав Иванов / Влади Владимиров, Дарик Кюстендил

Трима кюстендилци спечелиха медали от второто издание на турнира по карате "Мемориал Светослав Иванов", който се проведе в зала "Осогово". Веселин Димитров и Пламен Кирилов станаха шампиони при мъжете, съответно в категории до 68 и до 78 кг. Димитров се състезава вече за "Файтърс НСА", а Кирилов за "Левски Спартак".

Веселин Димитров и Пламен Кирилов- шампиони от "Мемориал Светослав Иванов"

Джесика Кумитска от карате клуб "Шурикен" завоюва бронзов медал при жените в категория до 60 кг., където шампион стана Aleksandra Veljkovic от Сърбия.

Борислава Ганева от "Левски Спартак" победи в другата категория при жените, над 60 кг.

Най- добър при мъжете, над 78 кг. стана Любомир Нецов от "Файтърс НСА".

Турнирът откри областният управител Владислав Стойков. Той, заедно с зам.- директорът на ОП "Управление на общинската собственост" Васил Гиков и бащата на Светослав Иванов- Иван Лудачки връчиха медалите и паричните награди на победителите. Средствата бяха осигурени от семейство на Светли, в залата бяха неговите родители, съпругата му, с двете деца, сестра му с неговия племенник.

Трите момчета получиха също медали, като бяха качени на най- високото място на почетната стълбичка от Борислава Ганева и Веселин Димитров.

Организацията по състезанието по Карате 1, което обедини всички стилове карате, за мъже и жени беше карате клуб "Шурикен", със старши треньор Емил Димитров. Малките възпитаници на клуба направиха демонстрации на ката.