Велбъжд с първа домакинска загуба в U- 19
Велбъжд с първа домакинска загуба в U- 19 / Влади Владимиров

Юношите старша възраст на "Велбъжд" изиграха един от най- слабите си мачове от началото на първенството в Елитната юношеска група до 19 г. На стадион "Осогово", те отстъпиха с 0:1 на "Спартак"- Варна. Голът за гостите отбеляза Славомир Събков в 38- та минута.

Това бе първа загуба на собствен терен за кюстендилци, които разочароваха с играта си над 150- те привърженици на футбола, дошли на стадион "Осогово". Футболистите, водени от Георги Петров се разиграха през последните 10 минути на двубоя, когато пропуски направиха- Атанас Пенков, Николай Йорданов, Костадин Куков и Любослав Александров, който бе най- близко до изравнителния гол, но вратаря на гостите спаси удара му.

Показателно за играта на "Велбъжд" е, че първия удар към вратата на "Спартак" бе отправен в началото на второто полувреме.