Велбъжд- Хебър
Лидерът Хебър спечели нови 3 точки на стадион Осогово в Кюстендил, след като победи Велбъжд с 3:0. Нулевото равенство се държеше до 75- та мин., когато се разписа Симеон Иванов – Матераци, последваха попадения на кюстендилецът Мартин Сечков и Георги Недялков.

Велбъжд остават последни с 8 точки, като се увеличи и разликата с другите отбори застрашени от изпадане- Ботев Ихтиман и Балкан Ботевград имат  по 22 т. Ботев загуби гостуването си на Чавдар в Етрополе с 3:0, а Балкан спечели точка при гостуването си на Беласица след 4:4. Нова победа за Спортист- Своге, с 1:2 при гостуването им на Пирин- Разлог. Надежда- Доброславци и Банско завършиха без да си отбележат гол- 0:0. Така Спортист и Надежда събраха по 24 т.

Марек 1915 спечели дербито с Германея след успех с 3:1 на стадион Бончук. Росен Йорданов изведе домакините напред след точно изпълнена дузпа в 3- та мин., а Робертин Атанасов направи резултата 3:0 до края на полувремето. Пол Отофе намали на 3:1 през втората част. В класирането, Марек е на 11-та позиция с 29 точки, а Германея е на 12-та с 26 т.

6 ПИРИН 1941 /Разлог/ 25 12 7 6 36 21 43
7 МИНЬОР /Перник/ 25 10 8 7 33 26 38