Велбъжд изпробва и ганайци, загуби от Германея
Велбъжд изпробва и ганайци, загуби от Германея / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил, архив

„Велбъжд" регистрира втора загуба в контролните срещи преди пролетния полусезон в Трета Югозападна лига. Този път от „Германея"- Сапарева баня с 1:3. Срещата се проведе на изкуственото игрище на стадион „Локомотив" в София.
Кирил Вълов откри резултата за отбора на „Велбъжд", след като в 37-та минута реализира отсъдената дузпа. „Германея" изравни след 2 мин., също от дузпа реализирана от Илиан Генов. През второто полувреме и двамата старши треньори Милен Лахчев и Юлиян Кръстев извършиха много смени и пуснаха в игра всички футболисти. Кирил Николов и Георги Тодоров отбелязаха за 3:1 за „Германея", в края на мача.
Милен Лахчев не можа да разчита на контузените Мангурев и Златко Богоев.
„Велбъжд" изпробва двама ганайски футболисти. Все още не е сигурно оставането в клуба на алжирецът с френски паспорт Момо, въпреки желанието на треньорът Кръстев да го задържи.
Следващата контрола за кюстендилци е на 1- ви февруари с „Чепинец", от 14 ч. на стадиона в Копиловци. „Германея" ще играе с „Локомотив"- София на 31-ви януари.