„Велбъжд елиминира „Кюстендил, а „Германея- „Марек от турнира за Купата на АФЛ
„Велбъжд елиминира „Кюстендил, а „Германея- „Марек от турнира за Купата на АФЛ / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

„Велбъжд" спечели кюстендилското дерби от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Те победиха на стадион „Осогово" ФК „Кюстендил" с 4:0. Всички попадения бяха вкарани през второто полувреме.
Александър Ангелов си вкара автогол, при опит да подаде топката на вратаря Димитров с глава в 57 мин. Жорж Добрев покачи на 2:0 в 61 мин. Само две минути по- късно падна нов гол за „Велбъжд", отбелязан от Адриан Нанков. Отново синът на Анатоли Нанков бе точен в края на мача за крайното 4:0.
С гол от дузпа, „Германея" спечели двубоя с „Марек" от турнира за Купата на АФЛ в Сапарева баня с 1:0. Гол от дузпа на Даниел Димитров.
„Велбъжд" посреща „Германея" в двубой на 28 септември, на стадион „Осогово" в Кюстендил, за определяне на представителя на област Кюстендил в турнира.