Велбъжд би Струмска слава, утре среща Сините извори
Велбъжд би Струмска слава, утре среща Сините извори / netinfo

Победа с 2:0 постигна общинският футболен клуб "Велбъжд" над "Струмска слава"- Радомир на стадион "Осогово", пред погледите на около 300 фенове и кмета Петър Паунов. Кирил Мицов изведе домакините напред в 20- та минута, а Юлиян Кръстев оформи крайното 2:0 в 60- тата.

"Доволен съм от трите точки, но не и от играта на отбора", каза за Дарик ст. треньорът Росен Илков. Той започна срещата със състав само от кюстендилски футболисти. Двубоят пропуснаха получилият червен картон срещу "Ботев" в Ихтиман Ивайло Иванов и младоженецът Кирил Христов. Първи минути записа завърналият се в отбора Борислав Кирилов.

Мачът ръководиха авторитетно Илонка Джалева, Екатерина Маринова и Деница Крумова, и 4- тият съдия Десислава Ралкова.

За утре е планирана контролна среща срещу лидера в областна група "Осогово"- "Сините извори" от Горна Гращица. "В срещата ще вземат участие футболисти, които по- рядко участват в официалните срещи и юноши старша възраст, които наблюдаваме", заяви Росен Илков. Очаква се на проби да дойде юношеският национал от школата на "Славия"- еодор Тодоров, централен нападател, който за последно е играл в "Спортист"- Своге.

Юношите старша възраст на "Велбъжд" посрещат от 17 ч. днес "Миньор"- Бобов дол в мач от първенството.