Успешен старт и 3 точки за юношите на Велбъжд от Търговище
Успешен старт и 3 точки за юношите на Велбъжд от Търговище / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил, архив

„Велбъжд" стартира с убедителна победа новото първенство в Елитната група U19. Кюстендилци надиграха „Светкавица" в Търговище с 1:3. Отборът на домакините е съставен от 20 футболисти от София, над 10 от „Локомотив" и по няколко играча от школите на „Славия" и ЦСКА. Техен треньор е Николай Димитров, син на Димитър Димитров- Трактора.
Любослав Александров отбеляза за 0:1, като засече центриране на Костадин Куков в 10- та минута. „Светкавица" изравни 8 минути по- късно. Владислав Георгиев изведе отново „Велбъжд" напред в резултата след гол в 30- та минута. Крайното 1:3 оформи Костадин Куков с гол в 77- та мин.
„Играхме много добре тактически. Момчетата изпълниха всичко, което си бяхме говорили преди двубоя. Противниците ни бяха по- добре сложени физически, но ние ги надиграхме с тактическа дисциплина", коментира старши треньорът Юлиян Кръстев.
„Светкавица" е един от новите отбори в Елитната група до 19 г. Футболистите на „Велбъжд" пътуваха в деня на мача, но умората от пътуването не се отрази на играта им.
ФК "Оскар ЕЛ"- София бе категоричен срещу "Любимец"- 4:0. "Черноморец" отстъпи на "Славия" с 1:2. "Видима Раковски" победи класически с 3:0 "Пирин 2001".
„Велбъжд" посреща във втория кръг „Чавдар"- Етрополе, след това гостува на „Черно море"- Варна, а на 1- ви септември посреща „Левски".