Трима състезатели от Кюстендил с отличия от Националните параолимпийски игри
Трима състезатели от Кюстендил с отличия от Националните параолимпийски игри / Дарик- Кюстендил,архив

Един златен, 3 сребърни и 2 бронзови медала спечелиха спортистите от Кюстендил на Националните параолимпийски игри в Сливен. Те бяха сред най- добрите в леката атлетика и тениса на маса.
Паун Вътов стана шампион на хвърляне на диск. Той се окичи и с два сребърни медала в тениса на маса, в неговата група и в категорията- оупън.
Радослав Маринов се класира втори на диск, като неговата коронна дисциплина- хвърляне на копие не бе включена от организаторите в програмата на игрите. Маринов загатна за неограничените си възможности, като достигна четвъртфинал в турнира по бадминтон. Бадминтонът и таекуондото са новоприетите спортове за Олимпийските параолимпийски игри в Токио 2020 г.
Надежда Георгиева завоюва два бронзови медала в леката атлетика, в дисциплините хвърляне на диск и тласкане на гюле.