Трима лекоатлети с увреждания спечелиха 5 медала
Трима лекоатлети с увреждания спечелиха 5 медала / Личен архив

Състезателите на клуб "Пауталия параспорт" Кюстендил спечелиха 5 медала от Държавното първенство по лека атлетика за хора с увреждания. Домакин на надпреварата за пети пореден път бе Стара Загора.
Отборът от Кюстендил бе в състав- Надежда Георгиева, Иван Иванов и двамата от Дом за възрастни хора с увреждания "Ильо войвода", и Паун Вътов. Надежда и Иван, които отскоро са членове на клуба, се подготвяха от треньора Радослав Костов на спортен комплекс "Осогово". И двамата завоюваха по два медала.

Надежда Георгиева се класира втора на гюле и трета на диск. Тя получи много подаръци за рождения си ден, който бе ден преди стартовете. Поздрави я и двукратната сребърна медалистка от Олимпиадата в Лондон- Стела Енева, която е нейният идол.

Иван Иванов зае второ място на диск и трето на гюле. Сребърен медал спечели и Паун Вътов на диск, който в група "f46" постигна резултат от 26. 70 метра. В тласкането гюле той се класира четвърти.