Стрелба с лък за хора със зрителни увреждания
Стрелба с лък за хора със зрителни увреждания / netinfo
Отборът по стрелба с лък на СК за хора със зрителни увреждания ”Пауталия спорт 2005” спечели купата за второ място на Държавното състезание по спортна стрелба с лък за хора със зрителни увреждания на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания”.
То се провежда в две категории „Б1” И „Б2”.

В категория „Б1” стрелят състезатели с нулево зрение или с маски, в категория „Б2”- слабо виждащи. СХХЗУ ”Пауталия спорт 2005” участва с трима състезатели в категория „Б1” и 5 състезатели в кат. „Б2”. В първата категория, Росица Иванова от кюстендилския клуб спечели бронзов медал, Стефанка Янкова при много оспорвана борба остана четвърта, а Борислав Лазаров е пети.

В категория „Б2”, най- добре се представи Венцислав Анакиев, който стана четвърти , след много силните състезатели от София и Габрово, които тренират този спорт от много години.

Останалите състезатели на СКХЗУ ”Пауталия спорт 2005”, Кънка Витова, Пламен Петров, Георги Ряпов и Василка Николова също се представиха добре. Пламен Петров е пети , Витова е шеста, Ряпов- осми и Николова е 12- та.
Шампион в кат ”Б1” стана Негослав Събев от СК ”Бялата лястовица„- Габрово , а кат . „Б2”- Илинка Дилкова от СКИ ”Витоша„- София.

При незрящите стрелци има специална стойка, която фиксира положението на стрелеца и служи като мерник за прицелване. Задължително има „спотър”, треньор, който насочва състезателя. Лъковете и стрелите са същите като зрящите стрелци.