Стефани Миткова, Венислава Петрова и Георги Димитров с медали на самбо
Стефани Миткова, Венислава Петрова и Георги Димитров с медали на самбо / netinfo

Една точка не достигна на Стефани Миткова от спортен клуб по джудо и самбо "Велбъжд" да спечели шампионската титла на Държавното първенство по самбо, за младежи и девойки до 20 години. Кюстендилката се класира на второ място в категория + 80 кг.

Венислава Петрова спечели два бронзови медала, от първенствата за девойки до 18 и до 20 години, съответно в категория до 78 и до 80 кг.

Бронзов медал за СКДС "Велбъжд" завоюва и Георги Димитров, който участва на първенството по самбо, за юноши до 18 години.

Класирането на другите състезатели от клуба на ДП по самбо за юноши и девойки до 18 години:

Благовест Линджов- 5- то място, в категория 81 кг;

Илияна Величкова- 5- то място, в кат. 75 кг;

Алекс Тасков- 7- мо място, кат. 87 кг;

Станислав Йорданов- 7- мо място, кат. 48 кг;

Денис Боянов- 9- то място, кат. +87 кг;

Фиорини Алесандро- 9- то място, кат. 81 кг.

Още петима състезатели на кюстендилския клуб се класираха сред първите 10 в категориите си: