Сребро за Велизар Колешански от Хърватска open
Сребро за Велизар Колешански от Хърватска open / netinfo

Велизар Колешански от КК „Шурикен" спечели сребърен медал с българския национален отбор за мъже на 15-ят Международен турнир "Хърватска open 2015, който се проведе в Риека. Участие взеха състезатели от 170 клуба, от 16 държави. От КК"Шурикен"- Кюстендил участваха Велизар Колешански и Емилиян Тасков, които бяха част от Българския национален отбор. Това бе проверка за предстоящото Световно първенство.
Каратеките се представиха много добре. При индивидуалната надпревара Емилиян Тасков отпада от Балканския шампион от Македония, а Велизар Колешански стига до четвъртфинал, където загуби със съдийско решение. При отборната надпревара при мъжете, треньорският екип гласува доверие на Колешански, въпреки че още не е навършил годините. Отборът се класира на второ място. На финала България падна от силния отбор на Сърбия. Кюстендилецът единствен побеждава във всичките си срещи, дори и в тази на финала.
Велизар Колешански е Спортист №2 на Кюстендил в анкетата на Дарик радио и община Кюстендил за 2013 година.