Рос- Мари Маринова
Рос- Мари Маринова / netinfo
Три златни медала спечелиха състезателите на кюстендилския спортен клуб “Крис” на Държавното първенство по сумо за младежи и девойки до 21 г. и на ДП за мъже и жени.
Спортист на Кюстендил за 2015 г., Рос- Мари Маринова е шампион на България в кат. 75 кг, при девойки до 21 г. Десислава Крумова се класира на първото място в кат. 55 кг. Иван Кирилов и Даниел Иванов при младежите заеха трети места.
Шампион при мъжете стана Айрън Рамадановски, в кат 85 кг. Това бе първо участие на борецът в спорта сумо. Добро първо участие записаха Наско Георгиев в кат до 70 кг. -9 място и Михайл Павлов кат. +115 -5 място.

Айрън Рамадановски

“Целта ни сега е включване в националния отбор на Рос- Мари Маринова и Айрън Рамадановски и участието им на Европейското първенство в гр. Тбилиси, Грузия”, заяви председателят на СК „Крис” Мартин Христов.