Румен Петков и Петър Паунов на Супермото в Кюстендил
Румен Петков и Петър Паунов на Супермото в Кюстендил / Дарик- Кюстендил

Кметът  на Кюстендил Петър Паунов, зам. кметът  Виктор Янев и бившият вътрешен министър Румен Петков бяха гости на  първия кръг от републиканския шампионат по Супермото на картинг-писта "Пауталия".  Надпреварата започна с  вдигане на националния  флаг. За организацията следяха  председателят на българската федерация по мотоциклетизъм  Богдан Николов и  председателят на  местния картинг клуб  Тошо Аначков.

Близо 400 фенове на моторните  спортове наблюдаваха състезанието.  За съжаление, както на участниците, така и на зрители, падналият през последното денонощие дъжд, промени програмата и състезателите, отпадна офрод частта на пистата.

Само 13 състезатели се явиха на старт,  в  4-те  вида класове. Организаторите коментираха, че малкия брой участници се дължи на финансовата криза. Мокрото трасе, с дължина 740 метра, предложи интересни моменти за публиката, имаше и падания, но за щастие без сериозни наранявания за участниците.

Най- любопитно бе състезанието в клас SM до 450 куб.см. Победител стана Александър Георгиев с КТМ, който събра 47 точки. На второ място с 45 точки се класира европейският шампион Ангел Караньотов, също с КТМ, който падна в първия манш. Трети с актив от 42 точки завърши Росен Тончев.
В клас SM джуниър до 65 куб.см., победител стана Янислав Стоянов, в по-големия клас джуниър до 85 куб. см спечели Мишел Иванов. В клас SM до 250 куб.см., триумфира Георги Гочев, който надделя над Борислав Стоименов и двамата с КТМ.