Равностойни битки на ученическите игри по баскетбол
Равностойни битки на ученическите игри по баскетбол / Дарик Кюстендил, архив

Юношите на Езикова гимназия "Д- р Петър Берон", 8- 10 клас спечелиха общинските игри по баскетбол в Кюстендил, след сложна въртележка в класирането. За точното подреждане на отборите бе търсена помощта на Българската федерация по баскетбол. Така на второ място остана другият основен претендент за първото място, отборът на ПГ по икономика и мениджмънт. Трети остана тимът на ПМГ.

ПГ по икономика и мениджмънт спечели игрите при девойките, 8- 10 клас. Втори и трети се класираха отборите на ПМГ и Езикова гимназия.

Момичетата и момчетата на 1- во ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" победиха в общинските игри по баскетбол за 5- 7 клас. При момичетата техни подгласници станаха- 2- ро ОУ и 7- мо ОУ, а при момчетата- 3- то ОУ и 2- ро ОУ.

Двубоите от игрите по баскетбол за 11- 12 клас започват в понеделник. През следващата седмица са състезанията по лека атлетика и шахмат, а на 4- ти февруари стартира и футболната надпревара, в зала.