КК "Дарис" на Националното първенство
КК "Дарис" на Националното първенство / netinfo
Седем състезатели на КК “Дарис”- Кюстендил спечелиха 5 медала от  Националното първенство по олимпийско карате- за деца, мъже и жени в Албена. От тях- 3 златни и 2 сребърни медали. В шампионата участваха 284 състезатели, от 26 клуба от страната.
Шампиони на България станаха Самуил Гигов, на ката при 8- годишните деца; Тодор Настев на кумите, при 13- годишните, категория 45 кг.; Вилхем Вилхемов на кумите, при 13- годишните, категория +55 кг.

Юлиян Захариев спечели сребърни медали на ката и на кумите, при 12- годишните, категория +52 кг.
Две 5 места на кумите при мъжете за КК “Дарис”, на Симеон Стойчев и на Цветан Бързашки, и добро представяне на Владислав Милев на ката, при 8- годишните. Треньор- Борислав Иванов.

КК Дарис на Националното първенство

Следващото състезание за каратеките от “Дарис” е на 28/ 30.04.2017 г. Варна ще бъде домакин на Световно първенство по Шотокан карате- WSF- World Shotokan Federation.