Пелистер
Пелистер / netinfo
Македонският “Пелистер”- Битоля, с двама кюстендилци в състава- Мартин Ковачев и Димитър Илиев се класираха на финал за Купата на Македония. В полуфинална среща реванш, воденият от Наджи Шенсой отбор победи в дома Брегалница Щип с 1:0. Единственият гол вкара бразилецът Лукас Кардосо Ферейра, десет минути преди края на срещата. Това бе и първи мач за отбора на стадион "Тумба кафе" за 2017- та година, заради ремонта на тревното покритие.
Така с общ резултат 3:2 от двете срещи, “Пелистер” за четвърти път в своята история е на финал. Това е и първи финал за тима от Битоля от 2001- ва година насам.

Пелистер

Финалът ще бъде “Пелистер”- “Шкендия” Тетово. Отборът от Тетово елиминира шампиона “Вардар”.

Любопитното е, че Шенсой е извеждал “Пирин”- Благоевград до финал за купата на България през 2009- та година и ФК “Кукеси” в Албания през 2014- та година.