Момичетата до 15 г. на Велбъжд спечелиха категорично регионалния турнир
Момичетата до 15 г. на Велбъжд спечелиха категорично регионалния турнир / Йорданка Василева

Волейболистките на "Велбъжд", момичета до 15 години спечелиха регионалния турнир в Перник и се класираха директно за Зоновото първенство. Кюстендилки, водени от треньора Йорданка Василева не загубиха нито гейм. "Велбъжд" спечелиха първото място в своята група, след успехи над отборите на Ихтиман, Радомир и Етрополе.
Съперник на финала бе тимът на "Пирин"- Разлог, който спечели другата група. Първият гейм бе най- оспорвания в турнира, като кюстендилки го спечелиха след 28:26 точки, но във втория и третия гейм бяха безапелационни.
Съставът на "Велбъжд": Моника Кръстева / капитан /, Вероника Георгиева, Антонина Тончева, Мелани Ангелова, Дарина Божева, Денислава Борисова, Катрин, Венита Георгиева, Габриела Велинова, Габриела Василева, Едит Вучкова, Ина Митева.
Волейболният "Велбъжд" ще бъде домакин на регионалния турнир за момичета до 13 години, срещите са тази събота в зала "Осогово". Целта е отново първо място и директна квота за Зоновия турнир, който е последна пресявка преди републиканските финали.