Много бърза, Никол Стамболийска със сребро от спринта на 60 м.

Никол Стамболийска спечели сребърен медал от спринта на 60 метра от Държавното първенство по лека атлетика в зала, за девойки старша възраст.

Кюстендилката направи три страхотни бягания, като първо спечели своята серия, с време- 8, 01 сек, а след това и единия от полуфиналите с- 8, 09 сек.

Финалът бе много оспорван, като възпитаничката на клуб "Цвети Кирилова" финишира втора, с резултат- 7, 93 сек. Най- бърза бе Радостина Стоянова от „Локомотив"- Русе, с време- 7, 86 сек.
Другата кюстендилка, която участва в спринта, Милена Мирева завърши 9- та, като преодоля сериите с 8, 39 сек, а на полуфинала бяга за 8, 42 сек.

Финал на Държавното първенство и за още една кюстендилка от клуб „Цвети Кирилова", Юлия Димитрова се класира 4- та. Тя постигна време- 61, 64 сек., като преди това спечели една от 4- те серии с- 63, 06 сек.

Трите момичета започнаха кариерата си при треньора Вергил Анастасов в „Пауталия", а преди по- малко от година преминаха в новия клуб, който създаде бившият национален състезател Цвети Кирилова.