Михаела Методиева отново е №1 на хвърляне на чук
Михаела Методиева отново е №1 на хвърляне на чук / netinfo

"Спортист №3 на Кюстендил" за 2008 година и Спортист №1 на Спортното училище, Михаела Методиева спечели по категоричен начин първото място на Държавното първенство по лека атлетика за жени в дисциплината хвърляне на чук. Състезателката на клуб "Пауталия" прати уреда на 46, 91 метра. Така възпитаничката на треньора Константин Сотиров си спечели място в националния отбор, за първото Европейско отборно първенство.

Шампионатът е в Банска Бистрица на 20-21 юни. Той замества купа Европа, а България е във Втора лига.

Класиралата се на 2- ро място след Михаела Методиева, Таня Дончева постигна резултат 28, 48 м. или с 18, 43 м. по- слаб от кюстендилската си съперничка.

В дисциплината хвърляне на копие при мъжете, Цветомир Николчев от клуб "Пауталия" е 7- ми. Победител е Кольо Нешев.