Марек загуби волейболното дерби в Разлог
Марек загуби волейболното дерби в Разлог / netinfo

Марек Юнион Ивкони загуби дербито на Югозападна България. Победа с 3:0 записаха домакините от Пирин Балканстрой- Разлог, в отделните части на- 21,22 и 21 точки. Във втория гейм, дупничани водеха с 15:10, но в крайна сметка го загубиха. В третия, при 19 на 16 позволиха на съперника да отбележи няколко поредни точки, с което Марек отстъпи и тази част.

За дупничани най- много 12 точки отбеляза Минчо Минчев. Заради токов удар в залата в Разлог, след вторият гейм имаше 10- минутно прекъване.

В класирането, Марек Юнион Ивкони продължават да са 4-ти, 5-ти са Пирин Балканстрой. Това беше първата от двете срещи на тимовете от Дупница и Разлог в рамките на 5 дни. В понеделник, когато започва турнира за купата „Атаро Клима“, в последен мач за деня двата отбора отново ще се срещнат. Мачът започва в 19 часа.