Марек Юнион Ивкони е на победа от финала
Марек Юнион Ивкони е на победа от финала / CEV

"Марек Юнион-Ивкони" поведе на ВК „Монтана" 2:0 победи в полуфиналния плейоф. Волейболистите на отбора от Дупница имаха по- здрави нерви и точни отигравания в решаващите минути на първите два мача, спечелени с по 3:2 гейма. Възпитаниците на Найден Найденов спасиха два мачбола в първата среща, след като "Монтана" водеше в тайбрека с 14:12 точки, в крайна сметка го загуби, а с това и срещата с 14:16 т.
Вторият двубой в Горна Малина вчера завърши отново с успех на "Марек Юнион Ивкони" от 3:2 гейма / 25:27, 25:16, 27:25, 24:26, 15:10 /. Така дупничани се нуждаят само от още една победа, за да си осигурят място на финала. Следващите два сблъсъка от серията са насрочени за 28 и 29 март в Сливница.
В другият 1/2-финален плейоф „Добруджа 07" (Добрич) надигра драматично „Нефтохимик 2010" с 3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 28:26, 15:11). Бургазлии бяха много близо до спечелването на мача с 3:1, но изпуснаха да затворят четвъртия гейм и домакините измъкнаха срещата след тайбрек. Така играчите на Мирослав Живков взеха реванш за загубата в понеделник с 0:3 и изравниха общия резултат в серията - 1:1. Следващите два мача ще се изиграят на 28 и 29 март в спортния комплекс в Правец, информира сайтът на Българската федерация по волейбол.