Велбъжд
Велбъжд / netinfo
Отборът на “Пирин”- Разлог победи с 2:0 “Велбъжд”- Кюстендил в среща от 22-рия кръг на Югозападната Трета лига.
Домакините започнаха много силно мача и още в първите 10 минути пропуснаха две чисти положения. Най-напред директно от ъглов удар Цветан Варсанов изпрати топката остро в близкия ъгъл и вратаря Каменов я изби в напречната греда. След това пък Димитър Стоев от 3-4 метра не успя да насочи топката в опразнената врата след центриране отдясно. Гостите лека полека се окопитиха и след половин час игра Вълов изскочи сам срещу вратаря Палаханов,който го изпревари и буквално измъкна топката от краката му.
В 37-та минута Варсанов откри резултата след страхотен удар от около 20 метра. Минута по-късно главния съдия Красимир Атанасов стана за смях след като вместо очевидна дузпа, вдигна жълт картон за симулация на Христо Петров. В 48-та минута той все пак отсъди дузпа за домакините и от бялата точка потърпевшият Христо Петров оформи и крайното 2:0. Сред зрителите на стадиона бе и кметът на община Разлог Красимир Герчев.
Информацията е на Стефан Дамянов.

Велбъжд

“Марек 1915” победи “Германея” в Сапарева баня с 1:2. Янкуловки изведе домакините напред, но гостите обърнаха развоя на мача с попадения на Ники Николов от пряк свободен удар и Робертино Атанасов. В срещата бяха показани 3 червени картона, един за “Германея” и 2 за “Марек”.