Кюстендилци вдигнаха купата с отбора на НСА за студентски шампиони на България
Кюстендилци вдигнаха купата с отбора на НСА за студентски шампиони на България / Личен архив

Трима кюстендилци и един българин от Западните покрайнини, който бе в школата на "Велбъжд" спечелиха с отбора на НСА студентското първенство по футбол. Боян Стойнев, Александър Александров- Аци, Николай Наков и Любиша Манолчов триумфираха първо като №1 сред университетите в София, а след това спечелиха и голямата купа от финалите на студентското първенство.Успеха бе полят в известна столична дискотека.

Футболистите на НСА отстраниха на ¼- финалите Нов български университет с 3:0. На полуфиналите надиграха Евроколеж от Пловдив, които играят в Югоизточната В група с 1:0.

Финалът бе срещу тима на Югозападния университет от Благоевград. След оспорвана битка и гол на Александър Александров, НСА спечели купата след 1:0. Аци вкара победния гол и на полуфиналите, отбеляза и на НБУ.