Държавно първенство по шахмат за хора със зрителни увреждания
Държавно първенство по шахмат за хора със зрителни увреждания / netinfo
   Държавното първенство по шахмат за хора със зрителни увреждания за жени и мъже се проведе в гр.Дряново.При жените състезателката на СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” Кюстендил Кънка Витова  спечели златото и стана държавен шампион на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания” по шахмат с 6,5 точки  . Класира се също резерва за националния отбор на федерацията , който ще участва на световното по шахмат за незрящи в гр. София през месец юли.  Състезанието се проведе по „ швейцарската система „ в седем кръга .Незрящите шахматистки бяха 16 ,а СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” участва с 3 състезателки . Кънка Витова ,Райна Вучкова и Стойка Иванова . Вучкова се класира седма , Иванова дванадесета . При мъжете спортния клуб  участва с 5 състезатели : Борислав Лазаров ,Александър Костов , Венцислав Анакиев , Динко Даскалов и Пламен Петров. От тях най-добре се представиха Борислав Лазаров и Александър Костов.
Много съм доволна от представянето на всички наши състезатели -сподели председателката на клуба и новата шампионка на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания „  Кънка Витова