Кънка Витова стана държавен шампион на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания” по шахмат

Държавно първенство по шахмат за хора със зрителни увреждания
   Държавното първенство по шахмат за хора със зрителни увреждания за жени и мъже се проведе в гр.Дряново.При жените състезателката на СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” Кюстендил Кънка Витова  спечели златото и стана държавен шампион на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания” по шахмат с 6,5 точки  . Класира се също резерва за националния отбор на федерацията , който ще участва на световното по шахмат за незрящи в гр. София през месец юли.  Състезанието се проведе по „ швейцарската система „ в седем кръга .Незрящите шахматистки бяха 16 ,а СКХЗУ”Пауталия спорт 2005” участва с 3 състезателки . Кънка Витова ,Райна Вучкова и Стойка Иванова . Вучкова се класира седма , Иванова дванадесета . При мъжете спортния клуб  участва с 5 състезатели : Борислав Лазаров ,Александър Костов , Венцислав Анакиев , Динко Даскалов и Пламен Петров. От тях най-добре се представиха Борислав Лазаров и Александър Костов.
Много съм доволна от представянето на всички наши състезатели -сподели председателката на клуба и новата шампионка на Федерация „Спорт за хора със зрителни увреждания „  Кънка Витова