Константин Вътов е №1 при момчетата до 12 години
Константин Вътов е №1 при момчетата до 12 години / Паун Вътов

Константин Вътов е "Млад олимпиец" №1, при момчетата до 12 години. Кюстендилският състезател по тенис на маса от "Руен" спечели национална купа, която се проведе Дворец на спорта във Варна.

Константин Вътов има три победи в груповата фаза и седем във финалната осмица. "За двата дни, в изиграните 10 срещи Константин бе повече от категоричен, като не допусна загуба дори и на гейм. С лекота надигра с 3-0 основният му конкурент Христо Иванов от домакина на турнира СК "Комфорт"- Варна, както и младата надежда на България Христо Христев от СК "Амер - спорт"- Чепеларе", коментира за Дарик неговият баща и треньор Паун Вътов.
Кюстендилецът бе категоричен и в останалите си 5 срещи в осмицата. Александър Стоянов от Стамболийски и Вертер Стоилов от Дупница отстъпиха на представител на СК "Юнак"- Ардино, който заслужено се качи на почетната стълбичка заедно с Константин, Христо Иванов от Варна и Христо Христев от Чепеларе.

На снимката- Константин Вътов с шампионката при момичетата Теодора Петкова от СК "Чая"- Асеновград.