Истинска ромска интеграция на ФК Кюстендил- Миньор. Победа за Велбъжд
Истинска ромска интеграция на ФК Кюстендил- Миньор. Победа за Велбъжд / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Отборът на ФК "Кюстендил" загуби с 0:4 от "Миньор"- Перник, в мач от първенството на "Деца" или така наречените подготвителни групи. Срещата се игра на стадиона в село Шишковци. Двубоят бе истинско доказателство, че футбола е едно от най- добрите средства за интеграцията на ромите. Отборът на ФК "Кюстендил", воден от Любчо Тончев е изцяло съставен от играчи от ромски произход.

Истинска ромска интеграция на ФК "Кюстендил"- "Миньор". Победа за "Велбъжд"

Гостите, водени от Иво Славчев доминираха на терена през по- голямата част от коректния мач и заслужено спечелиха 3- те точки. Стивън Милчев отбеляза два гола, в 23 и 45- та минути. По един добавиха съотборниците му Алекс Митев и Стефан Стоянов, съответно в 30 и 63- та минути.

Футболистите на "Велбъжд" надиграха с 4:2 "Струмска слава"- Радомир, след като на два пъти бяха догонващи в резултата. Точни бяха- Даниел Христов- 2 гола, Калин Стойнев и Георги Чорбаджийски.