Христо Пенов премери сили с по- големите
Христо Пенов премери сили с по- големите / Влади Владимиров

Кюстендилският пилот по картинг Христо Пенов участва на открито състезание във Варна, в клас "Mini". Първият манш той не успя да завърши, заради повреда в мотора още на старта, а във втория финишира 6- ти, тръгвайки от последната 12- та позиция.

"Христо кара извън официалното класиране, защото няма навършени 9 години, а в този клас, с по- мощни мотори се допускат деца от 9- 12 години. Целта бе да се запознае с трасето, където ще е последния кръг от републиканския шампионат", каза неговият баща и механик Владимир Пенов. Кюстендилският пилот е постигнал обаче най- бърза обиколка на трасето, при втория манш.

Христо Пенов е водач в генералното класиране на клас "Mini BG". Следващия кръг от първенството е на 21- 22 юли в Хасково.