Евелина Николова е европейски вицешампион по сумо
Евелина Николова е европейски вицешампион по сумо / Личен архив

Спортист №1 на Кюстендил за 2011 година, Евелина Николова стана европейски вицешампион по сумо за жени и девойки до 21 години. Тя спечели два сребърни медала от Европейското първенство в Германия, в категория до 55 кг.

"Важно за мен бе участието при жените. Победих състезателки от Норвегия и Холандия, а на финала загубих от представителка на домакините. Първенството при девойките бе за обиграване, като финала в категорията ми бе български. Шампион стана Виолета Генчева", каза за Дарик Евелина Николова. Тя е участвала и т. нар. оупън категория при жените, където губи малкия финал от друга българка Мария Георгиева, която е в категория 80 кг.

Евелина Николова бивш състезател по борба на клуб "Васил и Георги Илиеви" и по сумо на СК "КРИС". Тя е възпитаник на Спортното училище в Кюстендил.