Двама носители на купата от Дарис
Двама носители на купата от Дарис / netinfo

Шампиони от Националната купа по карате в Добрич станаха двама каратеки от клуб "Дарис"- Кюстендил. Антония Станкова потвърди добрата си форма и нямаше конкуренция в категория + 59 кг., при девойките на 16- 17 години.

Носител на националната купа стана и Николай Христов, при младежите до 68 кг. Третият състезател на "Дарис"- Марко Станоевич спечели бронзов медал, в категория до 63 кг, при юношите старша възраст.

"И тримата играха по 3 срещи. Марко направи една грешка и може да се каже, че не спечели бронз, а загуби златото", коментира старши треньорът Борислав Иванов.

Антония Станкова и Марко Станоевич ще участват на Световното първенство в Малайзия, от 14- 16 октомври. Двамата пътуват за Азия следващия понеделник.